Historia firmy

Historia firmy ORTH-GIPSE rozpoczęła się w 1918 roku, kiedy to podczas budowy traktu kolejowego niedaleko Kassel odkryto pokłady gipsu naturalnego, co zapoczątkowało budowę fabryki płyt i spoiw gipsowych w niewielkiej miejscowości Witzenhausen.W następnych latach uruchomione zostały zakłady produkcyjne w miejscowościach Kleinfurra (obecnie nieczynny) i w Spremberg.
W roku 1997 utworzona została spółka ORTH-GIPSE POLSKA, a w marcu 1999 roku rozpoczęła produkcję fabryka płyt gipsowych w Jaworznie, uznawana za jeden z najnowocześniejszych zakładów tej branży w Europie.
W roku 2004 doszło do połączenia ORTH-GIPSE z niemiecką firmą VG, jednym z największych producentów gipsowych mieszanek tynkarskich w Niemczech. Centralne biuro firmy VG-ORTH mieści się w Stadtoldendorf, poprzedniej siedzibie firmy VG. W związku z zaistniałą fuzją, w roku 2005 firma ORTH-GIPSE POLSKA zmieniła nazwę na VG-ORTH POLSKA. Dynamiczny rozwój firmy na rynkach zagranicznych spowodował potrzebę powołania dwóch oddziałów. Pierwszy z nich powstał w Rydze w 2005 roku, drugi został założony w Bukareszcie w 2006 roku.
Naszym celem jest dostarczanie klientom wysokiej klasy produktów z gipsu - materiałów sypkich oraz bloczków gipsowych , dlatego w 2007 roku wprowadziliśmy nową markę - MultiGips, która w pełni oddaje zakres naszej działalności oraz oferowany przez nas szeroki asortyment gipsowych materiałów dla budownictwa.
W czerwcu 2012 roku w firmie VG-ORTH Polska Sp. z o.o. został ustanowiony i wdrożony Zintegrowany System Zarządzania czego potwierdzeniem jest pomyślnie odbyty audit certyfikujący oraz uzyskany certyfikat dla SZ wg EN ISO 9001:2008, EN ISO 14001:2004 stosowany w zakresie: Produkcja wyrobów budowlanych z gipsu oraz sprzedaż produktów własnych i towarów handlowych z branży budowlanej.
System Zarządzania został wdrożony na całą strefę działalności firmy i ma na celu poprawę przejrzystości systemu organizacyjnego funkcjonującego w przedsiębiorstwie oraz podwyższenie jakości usług świadczonych przez VG-ORTH Polska Sp. z o.o., a tym samym wzmocnienie zaufania klientów, poprawę wizerunku firmy na rynku oraz systemowe zarządzanie środowiskiem.